Mezoterapia mikroigłowa za pomocą Dermo Pena to jeden z najbardziej efektownych i bezpiecznych zabiegów mikronakłuwania skóry, wykorzystujący opatentowaną technologię pulsujących igieł.  Dermo Pen tworzy w skórze pionowe mikrokanaliki, ułatwiając przy tym dostarczenie do takich warstw jak naskórek i skóra właściwa substancji czynnych stosowanych w mezoterapii. Powstałe mikro urazy wykorzystują wrodzone zdolności organizmu do samo regeneracji  i produkcji włókien kolagenu, elastyny  oraz kwasu hialuronowego. Metoda ta ma działanie wielokierunkowe- nie tylko pobudza mechanizmy naprawcze, ale też wpływa na przebieg keratynizacji i wzmacnia funkcje barierowe skóry. Dzięki temu mikronakłuwanie może być świetnym wyborem dla cer wrażliwych i naczyniowych.

W metodzie tej wykorzystywane są molibdenowe igły, które nie wywołują reakcji alergicznych. Igły nie zawierają chromu i niklu dzięki czemu zabieg można wykonać również u osób uczulonych na te metale. Dzięki wymiennemu systemowi jednorazowych igieł zabieg jest w 100% sterylny.

Zabieg nie wymaga specjalnego przygotowania. Jest procedurą bezpieczną, szybką i mało bolesną.  Na początku konieczne jest dokładne oczyszczenie skóry oraz dla większego komfortu skórę znieczulamy przeznaczonym do tego kremem, odkażamy miejsce zabiegowe, nakładamy odpowiednio dobrany preparat odżywczy i wykonujemy mikronakłucia.

 Po zabiegu:

W wyniku przerwania ciągłości naskórka w trakcie zabiegu dochodzi do powstania mikrouszkodzeń skóry.  Bezpośrednio po zabiegu  odczuwalne delikatne swędzenie i krótkotrwałe pieczenie.  Na obszarze poddanym zabiegowi przez najbliższych  kilka dni może utrzymywać się niewielkie zaczerwienienie i obrzęk oraz pojawić się zwiększona tkliwość i nadwrażliwość. Jest to normalna reakcja organizmu na zabieg mikronakłuwania i świadczy o zainicjowaniu procesu regeneracji skóry. Po zabiegu można wrócić do codziennej aktywności. Po około 3 dniach może się pojawić delikatne złuszczenie naskórka. Zaleca się stosowanie specjalnie dobranych preparatów w celu przyspieszenia procesu gojenia.  Efekt widocznym już po pierwszym zabiegu. Jednak najlepsze i długotrwałe efekty dadzą nam przynajmniej 3-4zabiegi, wykonywane co 2-3 tygodnie. Bezpośrednio po zabiegu nie należy nakładać makijażu. Przez okres około 6 tygodni po zabiegu należy bezwzględnie unikać słońca i solarium. Do aktywności fizycznej oraz korzystania z sauny i basenu można powrócić po około 5 dniach.

 

Efekt zabiegu: zagęszczenie skóry- pobudza syntezę kolagenu i elastyny, poprawa napięcia i jędrności skóry zauważalne już w kilka dni po pierwszym zabiegu, przywrócenie witalności, redukcja zmarszczek, bruzd i blizn, rozjaśnienie przebarwień, wyrównanie kolorytu skóry, wygładzenie struktury skóry, wzrost nawilżenia i odżywienia skóry.

Struktura skóry dzięki obecności nowego kolagenu staje się znacznie grubsza. Wszystko to dzięki naturalnym zdolnością organizmu ludzkiego do naprawy skóry oraz fizjologicznej indukcji kolagenu

Przeciwwskazania: aktywne infekcje bakteryjne, wirusowe i grzybicze

Stany zapalne w okolicy obszaru zabiegowego, ciąża i laktacja, alergia na którykolwiek ze składników preparatów stosowanych do zabiegów, stosowanie leków obniżających krzepliwość krwi, stany nowotworowe i okres do 5 lat od ich wyleczenia, skłonność do powstawania bliznowców

Comments are closed.