RETI PEEL

Retinol to czysta postać witaminy A, nazywany „eliksirem młodości” to jeden z najbardziej cenionych surowców o udowodnionym działaniu antystarzeniowym w kosmetologii. Fizjologicznie nasz organizm sam produkuje witaminę A z β-karotenu zawartego w pożywieniu. Z wiekiem i pod wpływem promieniowania UV poziom tej witaminy w skórze drastycznie spada.

Zaawansowany dwuetapowy system silnie odmładzający, wykorzystujący unikalne podwójne kompleksy retinolowe o stężeniu 10%.

Pierwsza faza to zabieg w gabinecie , którego kluczowym elementem jest spotęgowany kompleks retinolu o najwyższym stężeniu 10%, wzmocniony unikalną kompilacją kwasów AHA a m.in. kwasem migdałowym i fitowym oraz witaminą E. Retinol wpływa na głębsze warstwy skóry, inicjując procesy naprawcze, przyczynia się do przywrócenia jędrności, napięcia i gęstości skóry. Rozpuszcza się w tłuszczach przez co bardzo dobrze przenika w warstwę rogową naskórka, ma zdolność penetracji do skóry właściwej i w niewielkim stopniu do tkanki podskórnej.

Drugi etap trwa kolejnych 7 dni i polega na aplikacji specjalistycznego kremu do nocnej odnowy skóry. Preparat, w skład którego wchodzi kompleks retinolu o stężeniu 2,5%, papaina oraz składniki odżywcze, efektywnie wygładza, niweluje niedoskonałości cery, przywracając młody wygląd, zwiększając poziom nawilżenia oraz nadając jednolity koloryt.

Rekomendowany dla skóry dojrzałej, z widoczną utratą jędrności i zmarszczkami.

Efekty zabiegu:

– inicjuje procesy naprawcze,

– przyczynia się do przywrócenia jędrności, napięcia i gęstości skóry,

– efektywnie wygładza,

– rozjaśnia przebarwienia,

– przebudowuje naskórek,

– przywraca młody wygląd,

– wzmacnia funkcje ochronne naskórka i zmniejsza TEWL (przeznaskórkową utratę wody)

Zabieg obejmuje twarz, szyje i dekolt! Seria składa się z dwóch zabiegów w odstępach 7 do 10dni

Najważniejsze zalety zabiegu!

– Procedura dostosowana do pogody i stanu skóry klienta (możliwość łączenia z różnymi peelingami chemicznymi +50zł do zabiegu),

– Najwyższe stężenie retinolu,

– Różne formy retinolu,

– Nie wymaga czasu rekonwalescencji! Brak podrażnień, zaczerwienienia, obrzęków i silnego złuszczania,

– Nie musisz pamiętać o zmywaniu produktów – bezpieczeństwo i pełna kontrola.